LED ÇALIŞMA ALANI AYDINLATMA

Endüstriyel çalışma alanları için ergonomik tasarımın en önemli yönlerinden biri doğru aydınlatmadır. Bu, çalışanların performansını ve yaptıkları işlerin kalitesini etkileyen kilit bir faktördür. Dengeli ve konsantre çalışma için doğru aydınlatma belirleyicilik taşır. Operatörlerin görevlerini doğru ve etkin bir şekilde gerçekleştirebilmeleri için çalışma yerlerinde yüksek seviyede parlak aydınlatmaya ihtiyaçları vardır. Parlak, homojen ışık, işçinin üretkenliğini arttırır ve 120⁰’lik ışın açısı, tam olarak ihtiyaç duyulan yerin aydınlatılmasını sağlar. En yeni teknolojiyi ve enerji tasarrufu etkinliğini kullanarak üretim iş istasyonlarında yüksek verim sağlar. Bakım gerektirmeyen LED Teknolojisi sayesinde 50.000 saate kadar kullanım ömrüne sahiptir.  Her koşula uygun şekilde tasarlanması amaçlanmış ürünlerimize ek olarak esnek yapı da kazandırılmıştır. İş İstasyonları, Çalışma İstasyonları, Robot Çalışma Hücresi, Konveyör Aydınlatması gibi birçok uygulamalı alanlarda kullanıma uygundur.

Çalışma İstasyonunda Yüksek Parlaklığa Sahip Aydınlatma Kullanımı

 

Uygulama: Çalışma istasyonu aydınlatması

Zorluk: Enerji tasarrufu özelliklerine ihtiyaç vardır

Çözüm: ProfiLED 3832, ProfiLED 3737, ProfiLED 3050 Endüstriyel LED Aydınlatma Serisi

Avantajları: Açma/Kapama butonu vardır, 50.000 saatten fazla çalışma ömrüne sahiptir

Operatörlerin görevlerini doğru ve etkin bir şekilde gerçekleştirebilmeleri için çalışma alanlarında yüksek seviyede parlak aydınlatma ihtiyaçları vardır. Birden fazla ışık gerektiren iş istasyonlarında genel enerji maliyetleri açısından operatörlerin işleri bittiğinde ışıkları kapatabilmeleri için ışıklar üzerinde Açma/Kapama butonlarının bulunması önemlidir.

Açıklama

Açma/Kapama butonu bulunan ProfiLED 3832; Çalışma alanlarını, Pano içlerini, Montaj Hatlarını ve Kontrol Teşhis Alanlarını yoğun ve uzun ömürlü ışık ile aydınlatmak amacıyla enerji tasarrufu sağlayan bir çözüm sunar.

Homojen ve çok parlak ışık sağlayan LED aydınlatma şeritleri, dar alanlara kolayca yerleştirilebilir. Bu çalışma ışıkları, herhangi bir güç kaynağına takılarak kolayca çalıştırılabilirler. Kablolu veya konnektörlü modelleri ile çeşitli montaj seçeneklerine sahip olan ProfiLED 3832, kolay kurulabilir ve kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde kaskadlanabilir.

ProfiLED 3832, ProfiLED 3737, ProfiLED 3050 Endüstriyel LED Aydınlatma Serisi çalışma ışıkları, floresan aydınlatmadan LED çalışma ışıklarına geçiş için mükemmel bir seçimdir; zira enerji maliyetlerini düşürmeye yardımcı olmanın yanı sıra, 50.000 saat ve üzeri kullanım ömrü ile uzun yıllar kullanılabilir. LED çalışma ışıkları, ışık yönlendirmesi açısından floresanlardan çok daha başarılıdır ve tam olarak gereken yerin aydınlatılmasını sağlar.

 

İş İstasyonları İçin Yüksek Kalitede LED Aydınlatma

Uygulama: İyi aydınlatılmış istasyonlar için görev ışığı

Zorluklar: Aydınlatmanın sadece çalışanlar varken kullanılması gerekmektedir

Çözüm: ProfiLED 3050 , ProfiLED 3737 Serisi Endüstriyel LED Aydınlatma

Avantajları: Fonksiyel tasarım, iyi bir ışık akısı, mükemmel bir performans faktörü ve normal koşullar altında yaklaşık 50.000 saat beklenen hizmet ömrüne sahip . Floresan aydınlatmalardan daha parlak ve daha uzun ömürlüdür.

Operatörlerin görevlerini doğru ve etkin bir şekilde gerçekleştirebilmeleri için çalışma alanlarında yüksek seviyede parlak aydınlatma ihtiyaçları vardır.

Açıklama

ZeszLED’ in : ProfiLED 3050 , ProfiLED 3737 Endüstriyel LED aydınlatma ürünleri İş ve Çalışma İstasyonları, Pano İçi aydınlatma ve Montaj Hatları için idealdir. ProfiLED 3050 , ProfiLED 3737 Serisi çalışanlara yüksek parlaklık ile homojen ışık sağlar; Bilgisayarda çalışma dahil olmak üzere bir iş istasyonunda çok sayıda görevin gerçekleştirilmesine imkan tanır.

ZeszLED’ in LED ışıkları, çalışanlara genel olarak ergonomik bir ortam sunarak, geleneksel floresan ışıkların yerini alan ideal bir aydınlatma çözümüdür. LED endüstriyel ışık çubukları floresan aydınlatmaya göre daha parlak ve daha uzun ömürlüdür.

LED aydınlatma odaklı bir etkiye sahiptir; bu da iş istasyonlarında ışığın daha verimli kullanılmasını sağlar. Beyaz floresanlar ışığı 360⁰ dağıtırken, LED ışık çubuğunun ışın açısı 120⁰’dir, bu sayede tam olarak istenilen alan aydınlatılabilir.