LED MAKİNE AYDINLATMA

ZeszLED’ in makine içi aydınlatma çözümleri, makina proseslerini aydınlatmak için parlak ışık sağlar. Çözümler, ağır ve zorlu ortamlarda kullanılmak üzere IP67 sınıfına sahiptirler. Sıcaklığa, darbelere(IK06) ve titreşimlere karşı duyarsız, yüksek mekanik ve termal stres için ideal yapıya sahiptir. Talaş, su, yağlara ve kimyasal maddelere karşı mutlak sızdırmazlık sağlar. Kompakt, ince gövdeli tasarımları, dar alanlarda montajı kolaylaştırır DC beslemeli modelleri, montaj açısından çok büyük esneklik sağlar. Bu yüksek performanslı LED ışıklar, ampul veya balast değişimi gerektirmezler ve 50.000 saat veya daha uzun süren kullanım ömürleri boyunca bakım gerektirmeyen, sorunsuz bir çalışma sağlarlar. Makine içi aydınlatma ürünlerimiz Gıda dolum, Takım Tezgahları, CNC, Sac İşleme, Mermer İşleme, PVC İşleme, Presler, Enjeksiyon Makineleri, Ahşap İşleme Makinesi, Plazma Kesim Makinesi, Paketleme ve Dolum Makineleri, Özel Üretim Hatları, Otomasyon Üniteleri, Lazer Kesim Makineleri, Test Makineleri, Kalite Kontrol Tezgahları, Matbaa Makineleri gibi birçok uygulamalı alanlarda kullanıma uygundur.

 

CNC YIKAMA ORTAMINDA AĞIR ŞARTLARA DAYANIKLI LED AYDINLATMA

 

Uygulama: CNC Talaşlı İmalat Torna/ Freze Makine-Hatların içinin aydınlatılması

Zorluk: Zorlu ortam şartları, yıkanabilir ortam

Çözüm: TubeLED P40, TubeLED P60 ,TubeLED 70 Serisi Ağır Ortam Şartlarına Dayanıklı Işıklar

Avantajları: Yağa, kimyasallara ve suya dayanıklı gövdede parlak LED ışıkları

CNC makinaları, üretim sürecini otomatikleştirmek ve daha verimli hale getirmek için tek bir hücrede matkaplar, testereler gibi birden fazla araç kullanırlar. CNC makinalarında kullanılan makina içi aydınlatma ürünlerinin içeride yapılan işlemlerin iyi şekilde görülmesini sağlamak için son derece yüksek ışık şiddetine sahip olması gerekirken aynı zamanda da yıkanabilir olması gereklidir. Parlak ve görünür LED ışıklar sayesinde operatörler CNC alanlarını inceleyip, makinaların düzgün şekilde çalıştığını kontrol edebilir. Bu sayede daha hızlı ve daha etkili bir şekilde parça üretilir.

Açıklama

Bir CNC makina için aydınlatma çözümü bulmak, ZeszLED’in ağır ortam şartlarına dayanıklı LED ışığı ile oldukça kolaydır. Zorlu ortamlarda kullanılan ışık, ileri düzeyde kimyasal ve termal direnç sağlar. Ağır ortam şartlarına dayanıklı bu ışık, en zorlu ortamlara bile karşı koyabilir; böylece operatörler ışıkları veya parçaları onarmak veya değiştirmek üzerine ellerindeki işlere odaklanabilirler.

GIDA DOLUM ve PAKETLEME HATLARININ AYDINLATILMASI

Uygulama:  Gıda Dolum ve Paketleme Hatlarının Aydınlatılması

Zorluk: Hijyen beklentisinin en üst düzey olduğu gıda sektörü

Çözüm: TubeLED P60 ve TubeLED P40 Serisi

Avantajları: Yağa, kimyasallara ve suya dayanıklı gövdede parlak LED ışıkları

Aydınlatma, ürünlerin verimli bir şekilde paketlenmesi gereken alanlarda iyi performans gösterebilmelidir. Bunun için, makineleri çeşitli kapalı alanlarda ve bir dizi farklı ihtiyaç için etkili bir şekilde aydınlatan çok çeşitli enerji verimli ve homojen aydınlatma sistemleri sunuyoruz. Kimyasal olarak dayanıklı armatürler, sterilizasyon işlemlerinin yer aldığı gıda endüstrisi gibi sektörlerde önemlidir.

Açıklama

Bir Gıda Dolum Paketleme Makine için aydınlatma çözümü bulmak, TubeLED P60 ve TubeLED P40 Serisi çok sade, girinti ve çıkıntıları olmayan üniform tüp şeklinde bir gövde tasarımı sayesinde hijyen beklentisini en üst düzeyde sağladığı LED ışığı ile oldukça kolaydır. Zorlu ortamlarda kullanılan ışık, ileri düzeyde kimyasal ve termal direnç sağlar. Toz, yoğun nem, su, bor yağı, metal talaş gibi yoğun aşındırıcı çalışma ortamlarına dayanıklı bu ışık, sağlam Polikarbonat+Alüminyum iç profil gövde yapısı, anaodize 6060 kalite Alüminyum kapaklar ve uniform ışık sağlayan opak PC difüzör malzemesinin birleşimi ile çok sağlam bir yapıya kavuşmuştur.

 

TubeLED P60 ve TubeLED P40 Serisi ürünü Makine Aydınlatması’ ndaki LED teknolojisi, bakım gerektirmeden ve daha düşük maliyetlere yıllar boyunca çalışma sağlar.  Ayrıca insanlar tarafından görsel denetim için yüksek görünürlüğe sahiptir. Bu sayede daha iyi ürün kalitesine ve daha yüksek üretkenliğe erişilmesini sağlar. Geliştirilmiş çalışma istasyonu için LED ışıklar floresanların yerine kullanılabilir; böylece tamir, ürün değiştirme ve genel enerji maliyetleri azaltılır.

TubeLED P60 ve TubeLED P40 Serisi’nde En son LED teknolojisi kullanımı sayesinde kullanılan sektör ve yapılan işe göre EN 12464-1 standardında en doğru aydınlatma sağlanmaktadır. Bu sayede ideal ışık şiddeti elde edilmiş, makine ve çalışma alanlarında çalışan operatörlerin verimleri gözle görülür seviyede artmakta, çalışan motivasyonları daha üst düzeye çıktığı görülmektedir

Sağlam polikarbonat ön cam seçeneğiyle kimyasal ve termal etkilere karşı dayanıklıdır. Kurulumu kolay ışığın her tür makina ve ortama uygun birçok montaj seçeneği vardır. Mıknatıslı montaj braketi gibi farklı montaj şekilleri mevcuttur. Farklı ışık rengi seçenekleri+RGB de mevcuttur.

 

Sağlam polikarbonat ön cam seçenekleriyle kimyasal ve termal etkilere karşı dayanıklıdır. Kurulumu kolay ışığın her tür makina ve ortama uygun birçok montaj seçeneği vardır. Mıknatıslı montaj braketi gibi farklı montaj şekilleri mevcuttur.